Cuma , Ağustos 14 2020

Müşterilerine ücretsiz maske veren marketler

Yakın zamanda Sayın Cumhur Başkanımız yaptığı konuşmada artık maskelerin satışının tamamen yasaklandığını ve market gibi alışveriş yapılan tüm alanlarda maskesiz girişin yasak olduğunu belirtmişti. Bu açıklama sonrası eczane ve internet alışveriş sitelerinde maske satışı tamamen durdu. Elinde maskesi olan vatandaşlar rahatlıkla marketlere girebilirken, maskesi olmayanları market görevlileri almıyordu.

Ücretsiz maske veren marketler

Yapılan son kontroller sonrası ( vatandaşlar tarafından ) bazı marketlerde maskelerin müşterilerine ücretsiz verildiği göründü.Ancak yerel ve küçük işletmelerde malesef bu durum söz konusu değil. Büyük alışveriş mağaza zincirlerine sahip olan Migros, Carrefoursa, Bim ve A101 gibi markalar müşterilerine ücretsiz maske dağıtmaya başladığı haberini aldık.Özellikle bunlardan biri olan A101 kesin bilgidir.

Bu durum il ve ilçeye göre değişkenlik gösterebilir.O yüzden sizden ricamız maskesiz sokağa çıkmayın ancak maske vermeyen bir alışveriş mağazasından da lütfen ürün almayın. Bu tür işletmeler ülkenin bu zor günlerinde ve bizler için maske dağıtımı yapmak zorunda.( Müşteri memnuniyeti adı altında)

Peki maskesi olmayanlar ne yapacak ? Bulunduğunuz il ve ilçede maske vermeyen marketler varsa ne yapacaksınız ?

Ücretsiz Maske Siparişi verin.

Devletimiz epttavm ve e devlet üzerindenücretsiz maske dağıtımına başladı. Yapmanız gereken sadece 20 yaşından büyük ve 65 yaşından küçük iseniz T.C. kimlik numaranızı , adresinizi ve telefon – mail adresinizi yazarak maske siparişi verebilirsiniz.

Ücretsiz maske başvurusu

Her hafta 20-65 yaş aralığında olan tüm vatandaşlara 5 adet maske dağıtılacak.

Bir hanede 6 kişi yaşıyor ise ve yaşayanların yaşı 20 – 65 arasında ise her kişi haftalık 5 maske yani toplamda o hane her hafta 30 maske alabilir.

Hemen maske siparişi verin:

https://maske.epttavm.com/

 

Ücretsiz Maske veren Marketler ve İller Listesi:

Lütfen bu listenin tamamlanması için ve vatandaşların bilgilenmesi adına ücretsiz maske veren il ve marketleri yorumlar bölümünde belirtin.Bizde listeye market adı ve il/ilçe şeklinde ekleyelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir